Metsaväljaveo teede ehitamine

Metsaväljaveo teede aluspinnast saab hõlpsamini teha sõelkopaga

MultaVEX Vibra sõelkopaga on metsa teed ehitada lihtne ja mugav. Võite kaevata sõelkopaga, nagu tavalise kinnise põhjaga kopaga, kuid saate ka põhjalikumat materjale eraldada peenema materjali jämedamast materjalist. Tulemuseks on vastupidav ja tasase pinnaga metsatee, mis võimaldab oluliselt parandada puidutöötlemise tehnika läbisõitu.

SÕELKOPP ON IDEAALNE KÕIGIS METSATEEDE VALMISTAMISE ETAPPIDES

Võite kasutada sõelkoppai peaaegu kõikides metsateede ehitamise etappides kui ettevalmistamisel, viimistlemisel ja vigade parandamiseks. See sobib hästi järgnevateks teetöödeks:

  • Kraavide kaevamine
  • Trummide ja torude paigaldamine
  • Teetammi vormimine
  • Teetammi katmine kruusa või purustatud kividega

Metsamaanteede hoolikas katmine on väärt, et vähendada maantee külmakahjustuse ohtu. Tänu MultaVEX Vibra kopa struktuurile saab seda ka kasutada teekatte tasandamiseks ja viimistlemiseks. Nii võib teed ehitada ja lõpetada sama kopaga – te ei vaja metsateede valmistamiseks teisi koppi. Kui tee pealispinna katmiseks kasutatakse kasutatakse liiva, võib liiva teepeale laotada ka Vibra sõelkopaga.

SÕELKOPAGA SAAB METSATEE VALMIS OPERATIIVSELT JA USALDUSVÄÄRSE

MultaVEX Vibra tänu oma struktuurile on hästi toimiv ja te ei pea raiskama aega remondi või hoolduse jaoks. Sellel on palju eeliseid võrreldes teiste sõelkoppadega:

  • Vibra sõelub materjali vibreerides. Seetõttu ei ole pöörlevaid osi, mis võiksid lihtsalt puruks minna  või murda.
  • Teised sõelkopad on mõeldud peamiselt pinnase või koheva materjali sõelumiseks. Seepärast ei ole metsateede valmistamine tingimata nendejaoks sobilik.
  • Vibra sobib peaaegu iga hüdroliiniga. Koppal on ohutus- ja doseerimisventiil, mis ei piira vooluhulka, kuid edastab õli mootorile vajaminevat õiget kogust. Peaaegu kõik teised sõlkoppades kasutatakse pöörlevad raskeid teri, telgi  või trumleid. Sel põhjusel on vähestel ekskavaatoritel sobilik hüdraulikasüsteem: käivitamisel ja seiskamisel hakkab turvaploki häirtuli põlema ja õli kuumeneb. Samuti on kettad ja jõuülekanded ootamatute peatumiste ajal suure surve all.
  • Vibra kopp on võimalik käsitleda ka suuri kive, mis on metsateede valmistamisel olulised. Üle 200 mm kivide teistel koppadel venitavad telgi, ketti ja trumlied.

Nendel põhjustel õnnestub MultaVEX Vibra kopaga metsateede ehitamine kiiremini kui teiste sõelkoppadega. Seetõttu on teed kiiremini kasutatavad.